Warzywiak?

Od dawna toczę z żoną bój – uparcie twierdzę, że forma warzywiak jest równie poprawna, co warzywniak. Wskazuje na to logika. Czy mam rację?

Dziękuję
Szymon Barabach
Niestety, rację ma żona, co nie znaczy, że nie mogą Państwo używać w domu neologizmu warzywiak – należałby on do „familiolektu”, czyli języka rodzinnego, który decyduje w jakiejś mierze o specyfice każdej rodziny.
W standardowej polszczyźnie używa się wyrazu warzywniak, który został utworzony od przymiotnika warzywny (warzywniak – ‘sklep warzywny’).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski