Wątpliwość interpunkcyjna

Wątpliwość interpunkcyjna: Obliczyć całkę po górnej półsferze S(,) zorientowanej na zewnątrz, co należy rozumieć: 'ze sfery S wybieramy górną półsferę, orientujemy ją na zewnątrz i obliczamy całkę'. Wydaje mi się, że zorientowanej… jest przydawką określającą górną półsferę S i przecinka być nie powinno. Z drugiej strony jakoś lepiej się to czyta z nim i zastanawiam się, czy nie można by go bronić dwoma przydawkami równorzędnymi: jakiej górnej półsfery? – sfery S i zorientowanej na….
Podstawowe pytanie brzmi, czy mamy tu rzeczywiście do czynienia z dwoma przydawkami równorzędnymi. Czy aby nie jest tak, że przydawka oparta na imiesłowie przymiotnikowym wraz ze swoim określeniem (zorientowanej na zewnątrz) charakteryzuje całe wyrażenie górna półsfera S. W takim wypadku przecinka się nie stawia.
Aby uniknąć tego typu rozterek, można przeredagować zdanie w następujący sposób: Obliczyć całkę zorientowaną po zewnętrznej stronie górnej połowy sfery S.
Adam Wolański