Wątpliwości co do zdania

Dzień dobry,
czy zdanie Możemy prosić o niższą cenę, niż człowiek z ulicy jest poprawne? Znajomy upiera się, że tak, posiłkując się „polską prozodią” oraz „syntaktyką”. Proszę o informacje, czy jest to maskowanie niewiedzy mądrze brzmiącymi terminami, czy może powinnam pociągnąć go za język, aby wzbogacić swoją wiedzę. Dziękuję za odpowiedź
Przytoczone zdanie zawiera błąd interpunkcyjny – przed niż nieprowadzającym zdania nie powinien stać przecinek. Poza tym jest poprawne. Nie wiem, co jego autor miał na myśli, mówiąc o prozodii (prozodia to ogół brzmieniowych właściwości języka) oraz syntaktyce (syntaktyka to inaczej składnia).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski