Wayne

Witam serdecznie.
Właśnie spotkałam się z zarzutem, że odmiana nazwiska Wayne powinna wyglądać z Johnem Waynem, a nie z Johnem Wayne’em. Dlaczego? Przecież tego e nie słychać.
Dziękuję i pozdrawiam.
Anna
Chodzi pewnie o problem z zastosowaniem reguł [244] i [248] Wielkiego słownika ortograficznego PWN. Uważna lektura tych zasad pozwala stwierdzić, że powinniśmy pisać z Johnem Wayne’em.
Jan Grzenia