Ważny jest (kon)tekst

Szanowna Poradnio,
czy wymieniając wyrazy po przecinku, pierwszy wyraz piszemy z dużej litery, a na końcu ma być kropka, czy nie?
Przedstawię dwa przykłady i proszę o wyjaśnienie który jest właściwy.

Przykład 1.
Sanki, rower, książka, motor.

Przykład 2.
sanki, rower, książka, motor

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Agnieszka Antosz
Wszystko zależy od tego, w jakim tekście i w jakim kontekście wymieniamy owe wyrazy i/lub wyrażenia. Jeśli np. tworzymy klucz z odpowiedziami do ćwiczeń i odpowiedzi te przyjmują formę zdań lub równoważników zdań, to wówczas równoważnik zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy kropką, np. Sanki, rower, książka, motor.
Można wyobrazić sobie też inny kontekst, gdzie zapis od małej litery i bez kropki na końcu też będzie uzasadniony i poprawny.
Adam Wolański