Wejść na Facebook czy na Facebooka?

Jak się pisze poprawnie: wejść na Facebooka czy wejść na Facebook?
Pytanie dotyczy nie pisowni, lecz składni. Forma wejść na Facebooka jest rozpowszechniona, a przez to akceptowalna. Zgodna z systemem jest jednak forma wejść na Facebook, jednak nie cieszy się ona popularnością. A zatem pierwszą uznamy za poprawną ze względu na rozpowszechnienie, a drugą – ze względu na zgodność z systemem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski