Westminster

Szanowni Państwo,

po Internecie krążą dwa sposoby odmiany słowa Westminster, jednej z dzielnic Londynu - jeden sposób polega na odmianie tego słowa jak każdego innego słowa tego rodzaju, natomiast drugi to kompletnie nie odmienianie.

Czy mimo tego, że powinniśmy dążyć do odmieniania słów, które da się odmienić, można uznać nie odmienianie tego słowa za poprawne, a może nawet wstawić się za takim sposobem na odmianę, a dokładniej jej brak?

Przywołana w pytaniu nazwa własna może być – według słownika poprawnej polszczyzny – odmieniana lub też pozostawiona w formie mianownika. W tym drugim wypadku najlepiej poprzedzić mianownikową formę jakimś odmiennym rzeczownikiem, por.

Odbyło się to w dzielnicy Westminster.

Adam Wolański