Wideoczat

Szanowni Państwo!

Pragnę zapytać o (najbardziej) poprawną formę zapisu słowa/słów wideoczat. W jaki sposób najlepiej i najpoprawniej połączyć ze sobą oba anglicyzmy i jak je zapisać?

Z poważaniem
Najwłaściwsza jest ta forma, którą Pani zaproponowała (Pan zaproponował?) w swoim liście – wideoczat. Cząstka wideo- od dawna jest już zapisywana przez w, a jako że jest przedrostkiem, należy ją połączyć z następującym po niej wyrazem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski