Wielka czy mała litera – autor czy Autor?

Szanowni Państwo!
Czy w notach na czwartej stronie okładki (tzw. blurp) słowa: autor, czytelnik trzeba pisać od wielkiej litery? na przykład: Książka, na której kartach Autorka zachęca Czytelnika? Hm…
Dziękuję za odpowiedź.
Justyna
W tym wypadku pisownia wyrazów autor / Autor, czytelnik / Czytelnik wielkimi literami jest uzasadniona względami grzecznościowymi.
Przy okazji – notka na ostatniej stronie okładki, zachęcająca do przeczytania książki, to blurb (nie: blurp).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski