Wielka litera w nazwach instytucji

Szanowni Państwo,

jak prawidłowo piszemy czasowniki w nazwach własnych organizacji pozarządowych - wielką czy małą literą? Np. Stowarzyszenie Pomaganie Jest Piękne czy też Stowarzyszenie Pomaganie jest Piękne?

Z góry dziękuję za pomoc.

Małą literą w nazwach zapisujemy tylko przyimki i spójniki oraz wyrażenia imienia, pod wezwaniem, na rzecz, do spraw itd. A zatem w przywołanej nazwie formę jest zapiszemy od wielkiej litery.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski