Wielka litera

Szanowni Państwo,
mam pytanie dotyczące użycia dużej litery. Wydarzenie nazywa się np. V Międzynarodowe Sympozjum Organizacji Pozarządowych albo Konferencja Związku Przedsiębiorców Polskich (organizator zapisuje słowa sympozjum i konferencja dużą literą). Czy skracając później nazwę wydarzenia, powinnam napisać: W czasie Konferencji poruszono wiele ważnych tematów czy W czasie konferencji poruszono wiele ważnych tematów.

Dziękuję za odpowiedź
Oba zapisy byłyby poprawne. Pisownia wielką literą byłaby uzasadniona tym, że stosujemy skrót oficjalnej, pełnej nazwy, natomiast pisownię małą literą wyjaśnilibyśmy tym, że słów konferencja, sympozjum używamy jako nazw pospolitych.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski