Wielkanoc

Czy życzymy dobrych: Świąt Wielkanocy, Świąt Wielkiejnocy, czy może Świąt Wielkiej Nocy?
Święta Zmartwychwstania Pańskiego to Wielkanoc. Nazwa ta może się odmieniać na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na odmienieniu obu elementów wchodzących w skład nazwy: D., C., Ms. Wielkiejnocy, B. Wielkąnoc, N. Wielkąnocą – ten jest zdecydowanie rzadszy. Drugi sposób, częstszy, polega na odmienieniu tylko ostatniego elementu nazwy: D., C., Ms. Wielkanocy, B. Wielkanoc, N. Wielkanocą.
Niezależnie od tego, który sposób wybierzemy, życzmy sobie radosnych Świąt Wielkanocnych.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski