Wielkie czy małe litery w podpunktach

Nurtuje mnie jeden problem – jaka litera powinna być zastosowana przy pisaniu podpunktu: wielka czy mała? Mojemu dziecku Pani obniżyła ocenę za zastosowanie małej litery.
Zawsze uważałam, że musi to być mała litera.
Pozdrawiam
Pytanie sformułowane jest w sposób enigmatyczny. Nie wiemy, czy chodzi o tzw. wypunktowania w ciągu, czy też wypunktowania akapitowe. Nie wiemy też, jaki charakter i objętość mają wypunktowywane elementy. Wszystko to może mieć wpływ na pisownię małą bądź wielką literą, jak również na interpunkcję takich zapisów.
Ogólnie można stwierdzić, że gdy wypunktowywane elementy są krótkie i mają charakter nominalny (czyli nie są zdaniem, a np. równoważnikiem), powinniśmy je zapisywać od małej litery. Jeśli natomiast elementy wyliczenia mają charakter zdaniowy i na dodatek są długie, to wówczas takie elementy wyliczenia lepiej zaczynać od wielkiej litery.
Adam Wolański