Wizg

Szanowni Państwo!
Ostatnio spotkałem się ze słowem wizg. Brzmi jak typowa kalka z języka angielskiego, ale, sprawdziłem, notuje je nawet online’owy SJP PWN. Od dawna jest ono w polszczyźnie? Jego pozycja jest na tyle ugruntowana, że spokojnie można go używać w tekstach starannych?

Pozdrawiam,
Marcin Nowak
Wizg notowany przez SJP PWN to zapożyczenie rosyjskie oznaczające przenikliwy, przeraźliwy głos, dźwięk. Rejestruje je SJP pod red. W. Doroszewskiego, a pierwsze przykłady użycia zanotowane przez ten słownik pochodzą z XIX wieku. Na pewno zatem można uznać wizg za wyraz mocno osadzony w naszym języku.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski