Właśnie że

Szanowni Państwo,
czy w zdaniu Właśnie że gram uczciwie! należy postawić przecinek przed że?
W tej poradzie Pan Mirosław Bańko wyjaśnia, dlaczego w wykrzyknieniu A właśnie że nie! przecinek stać nie powinien. Jednak czy w podanym przeze mnie przykładzie sytuacja nie jest odmienna ze względu na obecność czasownika?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Michał Iwanowicz
Wielki słownik ortograficzny PWN podaje pisownię bez przecinka: właśnie że. Co prawda, nie umieszcza przy tym wyrażeniu czasownika, jednak nie miałby on wpływu na obecność znaku interpunkcyjnego, gdyż właśnie że stanowi całość, jest jakby jednością znaczeniową. Ponadto samo właśnie że (bez towarzyszącego mu słowa, np. czasownika, zaimka, np. on, partykuły, np. tak itd.) nie występuje w zdaniach – musi być czymś uzupełnione, inaczej nie miałoby sensu.
Napisałabym więc tylko Właśnie że wygram!, Właśnie że gram uczciwie! itd. – właśnie nie jest zdaniem, które należałoby oddzielić przecinkiem od następnego zdania.
Co ciekawe, dwa współczesne słowniki języka polskiego (Uniwersalny słownik języka polskiego pod red. S. Dubisza i Multimedialny sjp pod red. M. Bańki) podają tu pisownię z przecinkiem, z czym jednak – moim zdaniem – nie należy się zgodzić.
Przywołana przez Pana porada prof. Bańki jest jakby obok pytania – nie dotyczy przecinka przed że, lecz przecinka po a, co jednak nie zmienia faktu, że i przed że nie należy go stawiać.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski