Wola Rzędzińska

Jaki przyimek powinien być używany wraz z nazwą miejscową Wola Rzędzińska? Mieszkam w Woli Rzędzińskiej czy na Woli Rzędzińskiej?
Przyimek na może wystąpić w takim wyrażeniu tylko w mowie potocznej, a i wówczas może razić. Stanowczo lepiej powiedzieć mieszkam w Woli Rzędzińskiej, zasadniczo bowiem używamy konstrukcji mieszkać w…, konstrukcja mieszkam na… występuje przede wszystkim z nazwami wysp, półwyspów (chyba zawsze), regionów i dzielnic miast (często). To błędne użycie przyimka powstało prawdopodobnie pod wpływem wyrażeń mieszkam na Woli (dzielnicy Warszawy) i mieszkam na wsi.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski