WordPress

Witam,
WordPress to jeden z najpopularniejszych silników blogowych. I tutaj moje pytanie: czy słowo WordPress można odmieniać? Większość blogerów zazwyczaj odmienia to słowo (Wordpressa, WordPressie), reszta używa tylko jednej formy.
Pozdrawiam,
Rafał Cieślak
Słowo to w polskich tekstach odmieniać należy. Jedyna poważniejsza wątpliwość może dotyczyć formy dopełniacza, bo może też być Wordpressu.
Wniosek: odmieniamy następująco: DB. WordPressa, C. WordPressowi, N. WordPressem, Ms. WordPressie; lub: D. WordPressu, C. WordPressowi, B. WordPress, N. WordPressem, Ms. WordPressie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski