Wpływ dokumentu

Pracuję w korporacji, w której powszechnie używa się sformułowań typu data wpływu dokumentu, 30 dni od wpływu ostatniego dokumentu itp. Czy to forma poprawna?
Moim zdaniem poprawny jest zwrot data wpłynięcia, a powyższe to jakiś rodzaj nowomowy.
Oba rzeczowniki – zarówno wpływ, jak i wpłynięcie – są poprawnie utworzonymi nazwami od pary czasowników wpływaćwpłynąć.
Wyrażenia data wpływu pisma, termin wpływu dokumentu itd. znane były w jeszcze w czasach przedkorporacyjnych – datę wpływu jakiegoś pisma notowano powszechnie w sądach i urzędach już od dawna. Spotyka się także, choć o wiele rzadziej, rzeczownik wpływ, łączony z nazwami pism, dokumentów itp., w innej konstrukcji, np. wpływ dokumentów. Co ciekawe, takich użyć nie notują słowniki języka polskiego – rejestrują one jedynie podobne znaczenia (i użycia) księgowe: ‘wpływanie dochodów’ (dzień wpływu, wpływy z podatków, miesięczny wpływ podatków.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski