Wróżenie z fusów

Jak można interpretować zdanie: Sprawa jest zasadna, biorąc pod uwagę długość pobytu i związek z tym krajem?

Przywołane w pytaniu zdanie jest pozbawione szerszego kontekstu, więc trudno o jednoznaczną interpretację. Na bardzo dużym poziomie ogólności można stwierdzić, że ktoś (jedna osoba lub grupa osób) uznaje, że jakaś sprawa (nie wiadomo jaka) jest oparta na obiektywnych racjach i ma słuszne podstawy, jeśli weźmie się pod uwagę długość pobytu (kogoś zapewne w jakimś kraju) i jakiś związek tej osoby (bliżej nieokreślony) z tymże krajem.

Adam Wolański