Wrzeszcz jako nazwa stacji kolejowej

Szanowni Państwo,
jak poprawnie powiedzieć, że coś stało się w okolicach stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz?
Często widuję, że sformułowanie Wsiadłem na Wrzeszczu jest krytykowane jako niepoprawne i usilnie poprawiane na Wsiadłem we Wrzeszczu.
Potocznie mówi się na stacji, więc wydaje mi się, że na Wrzeszczu mówiąc o stacji jest poprawne. Ale już Robię zakupy na Wrzeszczu jest niepoprawne.
Mówimy: Wysiadłem na Centralnej (‘na stacji Warszawa Centralna’) / Wysiadłem na centralnym (‘na dworcu centralnym’) – przyimek na łączymy z nazwą stacji. Gdy jednak nazwa stacji jest tożsama z nazwą miejscową, nie użyjemy podobnej konstrukcji – nie mówimy przecież Wysiadłem na Radomiu (choć to przecież stacja Radom). Nie powiedziałabym też, że pociąg zatrzymuje się na Wrzeszczu, na Oliwie i na Sopocie, nawet jeśli miałabym na myśli nazwy stacji. W takiej sytuacji należy albo posłużyć się nazwą miejscowości (dzielnicy): Wysiadłem w Oliwie, Wysiadłem we Wrzeszczu itd., albo użyć konstrukcji ze słowem stacja: Wysiadłem na stacji Wrzeszcz (ta druga forma jest, oczywiście, bardziej oficjalna).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski