Wspólne miana w zapisie liczbowym

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać, który z poniższych zapisów jest poprawny? Jeśli żaden, to jak powinna wyglądać poprawna forma?

a) 38,4 ± 3,4 [%]

b) (38,4 ± 3,4) %

Z góry dziękuję za odpowiedź

Jeżeli wartość wielkości jest wyrażona jako suma i/lub różnica wartości wielkości, to wartości liczbowe powinny być ujęte w nawiasy okrągłe, a wspólne oznaczenie jednostki miary powinno być umieszczone za nawiasem lub też wyrażenie takie powinno być napisane jako suma i/lub różnica wartości wielkości. Poprawne będą zatem zapisy: (38,4 ± 3,4) % lub 38,4 % ± 3,4 %.

Adam Wolański