Wydaję mi się?

Czy wyrażenie „Wydaje mi się” jest poprawne, czy należałoby użyć „Wydaję mi się”?
Czy zdanie „Wydaję mi się…” miałoby znaczyć: 'Samemu sobie wydaję się…'? Jako przekaźnik takiego sensu nie brzmi dobrze. A może nadmiarowe ę w czasowniku jest próbą ratowania ginących polskich samogłosek nosowych przez umieszczanie ich nawet tam, gdzie ich nie trzeba? Tak czy owak wydaje mi się wystarczy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski