Wydawać się, zdawać się

Jako tłumacz i redaktor mam prośbę o krótkie rozstrzygnięcie dot. Pani odpowiedzi w Poradni PWN z grudnia 2016, mianowicie: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Wydawac-sie-bezokolicznik;17323.html

Czy ta zasada o niełączeniu bezokolicznika z wydaje się dotyczy także zdaje się?
Przyznam szczerze, że dotąd unikałam (jako tłumacz) i tępiłam (jako redaktor) wyłącznie zlepek wydaje się być, akceptując inne czasowniki (co nie było zbyt logiczne, lecz tak mnie nauczyła moja mentorka).

Będę szczerze wdzięczna za odpowiedź.
W tym wypadku oba czasowniki – zdawać się i wydawać się traktujemy tak samo. Niepoprawne więc jest nie tylko On wydawał się być zdrowy, jak i On zdawał się być zdrowy. W obu wypadkach piszemy i mówimy: On wydawał się zdrowy, On zdawał się zdrowy.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski