Wydawczyni czy wydawca?

Czy o kobiecie spełniającą rolę wydawcy należy pisać wydawczyni?

Pozdrawiam
Krzysztof
Forma wydawczyni jest używana, gdy mówimy o osobie, która jest kobietą (np. Moja wydawczyni nie chce się na to zgodzić; Rozmawiałem z wydawczynią). Rzeczownik męski – wydawca – nie wskazuje na płeć, a zatem jest używany w sytuacji, w której sygnalizujemy wyłącznie status (funkcję, zawód) danej osoby, nie zaś jego płeć. Zdanie Wydawca nie chce się na to zgodzić, Rozmawiałem z wydawcą nie przywołuje obrazu osoby, o której mówimy, lecz wskazuje na jej funkcję.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski