Wyjątkowo Województwo Zachodniopomorskie, ale zwykle województwo zachodniopomorskie

Pracuję w ewidencji gruntów i budynków, wśród właścicieli występuje podmiot o nazwie województwo zachodniopomorskie, do tej pory pisany przez nas zawsze jako Województwo zachodniopomorskie lub Powiat kamieński. Pytanie brzmi: czy w przypadku nazwy instytucji jest to zapis prawidłowy?
Potrzebuję konkretnej odpowiedzi tak lub nie, żeby nie było żadnych wątpliwości.

Pozdrawiam
Czytelniczka
Nazwy województw i powiatów, traktowane jako jednostki administracyjne, piszemy od małych liter – województwo mazowieckie, powiat pruszkowski, województwo zachodniopomorskie, powiat kamieński.
W opisanym wypadku jednak mamy do czynienia z firmą o nazwie tożsamej z nazwą województwa. O tym, że jest to firma, a nie jednostka administracyjna, świadczy choćby to, że ma nadane numery KRS, REGON i NIP oraz że prowadzi działalność gospodarczą. Takie nazwy piszemy od wielkich liter – Województwo Zachodniopomorskie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski