Wyka i Sadełko

Witam Państwa!
Mam problem z odmianą nazwiska Wyka. Konkretnie chodzi mi o dopełniacz liczby mnogiej – w pracy, którą sprawdzam, znalazła się forma Wyków. Czy jest to forma poprawna?
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
Najkrótsza odpowiedź – tak. Nazwiska męskie słowiańskie na -a są w liczbie pojedynczej odmienne jak rzeczowniki rodzaju żeńskiego (kogo? czego – Wyki, komu? czemu? – Wyce itd.), natomiast w liczbie mnogiej odmieniają się jak rzeczowniki męskoosobowe. W wypadku wielu z nich, zwłaszcza mniej znanych, coraz silniej zaznacza się tendencja do nieodmienności w obu liczbach, zresztą nienowa, por. tytuł utworu Marii Konopnickiej: Szkolne przygody Kubusia Sadełko.
Mirosław Bańko, PWN