Wyliczenia

Proszę o wyjaśnienie, czy w zdaniach typu Drzewa takie jak sosny i świerki nie tracą na zimę igliwia jest konieczność wstawiania przecinków. Pozdrawiam.
Zasadniczo przykładowe wyliczenia i wyszczególnienia wprowadzane przez wyraz jak zawsze poprzedzamy przecinkiem. W omawianym zdaniu wyszczególnienie ma charakter wtrącenia, więc wydzielamy je przecinkami z obu stron, por.
Drzewa, takie jak sosny i świerki, nie tracą na zimę igliwia.
Adam Wolański