Wymowa dzieląca wyrazy

Dzień dobry, coraz częściej spotykam się z wymową, która bardzo silnie dzieli słowa na przedrostek (o ile tak to się nazywa) i część główną, czyli np. zamiast powiedzieć zainteresować, osoby takie mówią za-interesować, tak jakby były to dwa zupełnie oddzielne słowa. Zamiast wyimaginowaćwy-imaginować. Zamiast interakcja inter-akcja. Czy jest to w ogóle poprawne czy to już hiperpoprawność?

Wymowa, która w jakiś przesadny sposób dzieli wyraz na tzw. szwie morfologicznym, jest niepoprawna. Być może jest to jakaś niefortunna postać stosowania akcentu pobocznego, który w polszczyźnie występuje na pierwszej sylabie w wyrazach liczących co najmniej cztery sylaby, albo tzw. podwójnego akcentu w wyrazach złożonych.

Adam Wolański