Wymowa nazw Kiribati i Lesotho

Dzień dobry,

chciałbym zapytać o to jak należy wymawiać nazwy krajów Kiribati i Lesotho? W języku angielskim kraje te przybierają wymowę niewynikającą z pisowni w sposób oczywisty (/ˌkɪrɪˈbæs/ i /ləˈsuːtuː/) przez co zastanawiam się jak ich nazwy brzmiałyby poprawnie w języku polskim.

Z góry dziękuję za czas poświęcony na odpowiedź.

Przywołane w pytaniu nazwy geograficzne wymawiamy w polszczyźnie następująco:

  • Kiribati – AS: [ḱirʹibatʹi], IPA: [ˌcirʲiˈbatʲi]
  • Lesotho – AS: [lesoto], IPA: [lɛˈsɔtɔ]
Adam Wolański