Wymowa nazwiska Similak

Dzień dobry!
Nawiązując do porady odnośnie nazwiska Sidorowicz (https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Jak-wymawiac-nazwisko-Sidorowicz;19630.html) chciałbym zapytać o wymowę nazwiska Zygmunta Similaka. Chodzi o polskiego rysownika satyrycznego i komiksowego. Kupiłem nowy komiks [s-imilaka] czy [śimilaka]?
Z poważaniem, Dariusz Sz.
O to należałoby zapytać właściciela nazwiska – wymowa nazwisk z nagłosowym si zależy bowiem na ogół od tradycji rodzinnej. Jeśli nazwisko pochodzi ze Kresów, to jest duże prawdopodobieństwo, że jest wymawiane przez [s-i]. Nie jest to jednak regułą.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski