Wypunktowane odpowiedzi

Jak powinno się prawidłowo zakończyć wypunktowane zdanie, jeżeli zostało zadane pytanie?

Przykład:

Gdzie można zrobić zakupy?

- W hipermarkecie.

- W internecie.

Czy zdanie powinno być zakończone kropką, przecinkiem czy średnikiem?

Przywołany w pytaniu przykład powinniśmy potraktować jako osobne wypowiedzenia. Zdanie pytajne zakończone jest znakiem zapytania. Odpowiedzi – w formie równoważników zdań – zaczynamy od wielkiej litery, a kończymy kropką.

Adam Wolański