Wyraz zawierający zdanie

Proszę o informację czy zwrot „wyraz zawierający zdanie” może być traktowany jako figura retoryczna, a jeśli tak, to jaka?

Figury (a także tropy retoryczne) funkcjonują wyłącznie w danym kontekście. W zależności od tego, w jakim tekście (a także: przez kogo, do kogo, w jakim celu itp.) dane słowo lub dana konstrukcja językowa zostały użyte, pełnią one funkcję zabiegu retorycznego lub są pozbawione wartości pragmatycznej. Trudno więc wypowiedzieć się na temat wyrażenia, nie znając jego kontekstu.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski