Wyróżniamy kursywą

Wyrażenie "big data" zostało zapożyczone z języka angielskiego. Jednak coraz częściej używane jest ono w języku polskim. Zatem, czy zapisując termin "big data" w pracy naukowej, powinno się zastosować kursywę?

Wyrażenie big data ma status cytatu (nie jest przyswojone), dlatego też powinno się je wyróżniać kursywą, por. np.

Big data ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie dużej ilości danych cyfrowych towarzyszy potrzeba zdobywania nowych informacji lub wiedzy.

W 2001 roku META Group opublikowała raport, który opisuje big data w modelu 3V.

Adam Wolański