Wyróżniane tytułu czasopisma

Szanowni Państwo,
zastanawia mnie kwestia pisowni tytułu czasopisma w artykule znajdującym się w jego wydaniu. Chodzi mi, przykładowo, o wyrażenie „Zapraszamy do lektury kolejnego numeru <>”.
Oczywiście standardowo tytuły czasopism zapisujemy w cudzysłowie. Czy jeśli odnosimy się do „własnej” gazety, powinniśmy zastosować inne reguły?
Tytułu „własnego” periodyku nie umieszczamy w cudzysłowie tylko na winiecie (pasku tytułowym) gazety lub czasopisma. We wszelkich innych miejscach pełny tytuł wyróżniamy interpunkcyjnie (cudzysłów) lub typograficznie (np. pismo półgrube, odmienny krój pisma). Środki te mają odróżnić tytuł będący nazwą własną od otaczających go tekstów.
Adam Wolański