Wyróżnienia typograficzne

Nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji o zapisie podpisów pod cytatami pisanymi kursywą. Wydaje mi się, że powinno być:
cytat (kursywa)
autor (pismo proste).

Jednak ostatnio już dwóch moich klientów (przygotowuję do druku), upierało się przy zapisie:
cytat (kursywa)
autor (kursywa).
Cytat oraz podpis zawierający imię i nazwisko autora składa się zazwyczaj inną odmianą pisma. Jeśli cytat jest zapisany kursywą, podpis można złożyć pismem prostym tekstowym lub kapitalikowym. Chodzi przecież o to, by oba elementy odróżniały się typograficznie od siebie, a nie zlewały w jedną całość. W praktyce edytorskiej stosuje się jeszcze inne wyróżnienia typograficzne, np. odmienny krój pisma, krój o innej grubości lub wielkości, dlatego też nie ma jednoznacznych norm, które mówiłyby, że stosujemy w takim wypadku tylko kursywę i pismo proste.
Adam Wolański