Z 24 osobami...

Z 24 osobami polski rząd jest obecnie największym w Unii Europejskiej –

proszę o opinię na temat poprawności tego zdania, noszącego znamiona kalki z angielskiego.

Tak, niewątpliwie jest to kalka z języka angielskiego (With 24 members the Polish government is the biggest in the EU).  Tradycyjnie powiedzielibyśmy: Polski rząd, liczący 24 osoby, jest największym rządem w UE / jest największy w UE

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski