Z czym łączymy leczenie?

Szanowni Państwo,
czy leczenie się otrzymuje, czy jest się poddawanym leczeniu? Wydaje mi się, że pierwsze wyrażenie jest kalką z angielskiego (to receive treatment), ale w tekstach, które sprawdzam, pojawia się ono dość często. Czy jest ono poprawne pod względem językowym i dopuszczalne w tekstach fachowych?
Z poważaniem,
BR
Otrzymujemy leki, a leczeniu jesteśmy poddawani – taka jest właściwa łączliwość. Istotnie, w tekstach specjalistycznych (medycznych) używana jest konstrukcja otrzymywać leczenie, powstała zapewne pod wpływem języka angielskiego. Należy ją uznać za element języka specjalistycznego, w polszczyźnie ogólnej jednak błędny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski