Z jakiejś rodziny

Szanowni Państwo,
zagwozdka językowa o którą chciałabym zapytać, dotyczy następującego zdania: Wspominała, że pochodzi z Węgier, z jakieś szlacheckiej rodziny, a dokładnie wyrażenia jakieś rodziny.
Na pierwszy rzut oka forma ta wydawała mi się niepoprawna, byłam przekonana, że w tym przypadku bardziej odpowiedni byłby zaimek jakiejś, ale wygląda na to, że taka forma nie istnieje. Czy jest tak rzeczywiście?

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Mamy tu do czynienia z różnymi postaciami zaimka jakiś. Odmienia się on tak jak jaki, lecz do każdej formy dodajemy .
Aby sprawdzić, czy użycie określonej formy tego zaimka jest w danym zdaniu poprawne, można „odłączyć” zakończenie i ocenić, czy to, co pozostało, pasuje pod względem gramatycznym do zdania.
W wyrażeniu występującym w przytoczonym przez Panią zdaniu powiedzielibyśmy z jakiej rodziny…, a nie *z jakie rodziny…, co dowodzi, że poprawną formą jest tu jakiejś – dopełniacz rodzaju żeńskiego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski