Z poważaniem…

Czy postawienie przecinka po zwrotach Z poważaniem, Z wyrazami szacunku itp. jest błędem interpunkcyjnym?
Gdyby napisać w ciągu: Z poważaniem Jan Nowak, to jakiś znak między formułą pożegnalną a imieniem i nazwiskiem należałoby postawić, najlepiej myślnik, może nawet kropkę, raczej nie przecinek. Ta obserwacja mogłaby skłaniać do wniosku, że zamykanie przecinkiem formuły pożegnalnej jest uchybieniem przeciwko regułom interpunkcji. W rzeczywistości jednak idzie tu raczej o reguły dotyczące konstrukcji tekstu, które każą nie zamykać pożegnalnego Z poważaniem, Z wyrazami szacunku itp. żadnym znakiem. Sam koniec wiersza wystarczy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski