Z przecinkiem czy bez?

Proszę o radę odnośnie do poniższego zdania:

Dowiedz się, kto założył Kraków, kiedy żył tam Smok Wawelski i dlaczego w tym mieście je się obwarzanki.

Czy po słowie  Wawelski powinniśmy wstawić przecinek? Na jaką zasadę można się powołać, decydując o obecności lub nieobecności przecinka w tym miejscu?

Dziękuję! :-)

Przytoczone zdanie składa się ze zdania nadrzędnego (dowiedz się) i trzech zdań podrzędnych wobec niego, a współrzędnych względem siebie (dowiedz się, kto założył Kraków; dowiedz się, kiedy żył tam Smok Wawelski; dowiedz się, dlaczego w tym mieście...). Ponieważ zdania kiedy żył tam Smok Wawelski i i dlaczego w tym mieście je się obwarzanki połączone są spójnikiem i, nie należy stawiać między nimi przecinka.

Przecinek miałby uzasadnienie jedynie, gdyby element kiedy żył tam Smok Wawelski był podrzędny wobec kto założył Kraków (wówczas jego sens byłby taki: 'dowiedz się, kto założył Kraków, gdy żył tam Smok Wawelski') – zamykałby zdanie podrzędne.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski