Z wyjątkiem

Czy sformułowanie za wyjątkiem jest błędem językowym? Widzę je często w Korpusie Języka Polskiego, widzę je na znakach drogowych, słyszę w mediach. Będę wdzięczna za rozwianie wątpliwości.

Pozdrawiam
Agnieszka
Wyrażenie za wyjątkiem jest traktowane jako błąd, ponieważ przyimek za występuje tu w funkcji słowa z. Jak wiadomo, z wyjątkiem znaczy ‘z wyłączeniem’ – znaczenia tego nie niesie wyrażenie za wyjątkiem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski