Za tydzień

Czy określenie za tydzień zawsze oznacza za siedem dni? Czy określenie to może oznaczać: ‘po tygodniu, który już trwa’?(niepełne siedem dni)

Dziękuję
Za tydzień to ‘za siedem dni’. Jeśli w piątek mówię, że spotkam się z kimś za tydzień, to mam na myśli przyszły piątek (albo – mniej precyzyjnie – np. czwartek lub sobotę), lecz nie najbliższy poniedziałek. W takim wypadku powiedziałabym: w przyszłym tygodniu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski