Za tydzień

Pytałem już o podobną kwestię. Jednak czy istnieć może kontekst, znaczenie, że za tydzień = za tygodniem, który trwa, po jego upływie? Niektórzy tak mówią w tym znaczeniu, więc jest to niepoprawne?
Wyrażenie za tydzień oznacza ‘mniej więcej za siedem dni’. Jeśli więc mamy wtorek, to za tydzień odnosi się do kolejnego wtorku (ewentualnie do środy następującej po nim lub do poniedziałku go poprzedzającego). Za tydzień od piątku to kolejny piątek, nie zaś najbliższy poniedziałek.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski