Zadanie szkolne

Dzień dobry.

Poniżej przesyłam pytanie z karty pracy w klasie maturalnej. Nie pasuje mi żadna z odpowiedzi, proszę o komentarz.

Dziękuję

Osobliwa chwila dramatu, określona mianem „Nocy listopadowej”, funkcjonuje równocześnie w rozmaitych kręgach znaczeń.

Jaki to rodzaj zdań:

1) podrzędnie złożone orzecznikowe

2) imiesłowowy równoważnik zdania podrzędny przydawkowy

3) zdanie wielokrotnie złożone

Szanowna Pani,

w zasadzie nie rozwiązujemy zadań szkolnych, ale to jest tak absurdalne, że musiała tu zajść jakaś pomyłka. Zdanie Osobliwa chwila dramatu, określona mianem „Nocy listopadowej”, funkcjonuje równocześnie w rozmaitych kręgach znaczeń jest zdaniem pojedynczym, a zatem żadna z odpowiedzi nie jest właściwa.

Z poważaniem

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski