Żądeł

Mam wątpliwości co do odmiany nazwiska Żądeł (zwłaszcza w dopełniaczu). Nazwisko nie ma pochodzenia od rzeczownika pospolitego, nie jest też z języka obcego (znaki diakrytyczne). W związku z tym jest tam „e” ruchome czy też nie?
To, czy w danym nazwisku, występuje „e” ruchome, nie zależy od tego, czy jest ono tożsame z nazwą pospolitą, ani od tego, czy jest pochodzenia obcego – na ogół we wszystkich nazwiskach męskich, których zakończenie przypomina zakończenie polskich rzeczowników rodzaju męskiego, występują oboczności. Tak więc Żądeł odmienia się jak np. imię Paweł:
M. To jest pan Żądeł.
D. Nie ma pana Żądła.
C. Dziękuję panu Żądłowi.
B. = D.
N. Idę z panem Żądłem.
Ms. Rozmawiam o panu Żądle.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski