Zagadkowy cerubowany

Ostatnio w internecie zauważyłem słowo cerubowana w zdaniu podeszwa cerubowana antypoślizgowa i olejoodporna, jednak nie mogę nigdzie znaleźć znaczenia tego słowa.

Było ono na stronach z specjalnymi butami np. na Allergro BUTY WOJSKOWE DESANT III SKOCZKI GROM SKÓRA ASG.

Niestety, przeszukiwanie korpusów i słowników nie przyniosło żadnego rezultatu. Mało tego – wyszukiwarka Google rejestruje tylko jeden kontekst przymiotnika cerubowanypodeszwa cerubowana. Z fotografii, zamieszczonych przy opisach można wnioskować, że jest to podeszwa, którą dawniej określało się jako traktor – gruba, z dużymi żłobieniami. Nie wiem jednak, czy to jest istotą „cerubowania”. Mam nadzieję na pomoc niezawodnych Czytelników poradni.

Porada opublikowana: 19.06.2020

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski

    Nie znam się na butach, ale może chodzi o rodzaj gumy. Konkretnie o to, że została odzyskana ze zużytych opon i ma certyfikat jakości. Znalazłem angielski skrót Cerub: Certification system for sustainably recycled tyre rubber.

    Czytelnik