Zakazać – zakażmy

Witam, jaka jest prawidłowa pisownia: zakażmy czy zakarzmy. By doprecyzować, to chodzi mi o słowo odnoszące się do zakazywania czegoś, a nie do roznoszenia czynników chorobotwórczych.
Mowa o czasowniku zakazać, którego forma 1. osoby trybu rozkazującego brzmi zakażmy (tak jak kazać – każmy). Czasownik oznaczający roznoszenie czynników chorobotwórczych to zakazić – tu powiemy: zakaźmy.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski