Zakończyć, ukończyć, skończyć

Szanowni Państwo!
Zwracam się z takim pytaniem: jaka jest różnica między słowami zakończyć, ukończyć i skończyć?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Wyrazy nie różnią się znaczeniem ani łączliwością – znaczą to samo i łączą się z tymi samymi słowami. Istnieje jednak między nimi drobna różnica stylistyczna – skończyć ma charakter neutralny, natomiast ukończyć i zakończyć są lekko nacechowane – ukończyć książkowością, a zakończyć oficjalnością.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski