Zapis oznaczeń informatycznych

Szanowni Państwo,

przeglądając strony związane z pamięciami komputerowymi, spotykam się z zapisami, w których podczas podawania pojemności pojawia się przykładowo 8GB, natomiast przy podawaniu transferu przykładowo 120 Mb/s. Do tej pory, na przykład na lekcji fizyki, uczono mnie, że wartość jest oddzielona od jednostki, a nie pisana łącznie. Czy te same zasady nie powinny obowiązywać również w przypadku jednostek pamięci?

Łączę wyrazy szacunku

Karolina Mazur

Skrótowe oznaczenia jednostek używanych w informatyce składa się ze spacją po liczbie, np. 1 GB, 1000 MB, 1000 kB. Dotyczy to także oznaczeń złożonych typu: 1200 Mb/s.

Adam Wolański