Zapis tytułu

Szanowni Państwo,
szczególnie zainteresowała mnie ostatnia odpowiedź, dotycząca modernizacji tekstu cytatu. W związku z tym chciałbym dowiedzieć się, jakie odniesienie ma niniejsza zasada do tytułów. Czy należy stosować tę zasadę również w nazwach książek? Jak mam zapisać w bibliografii następującą pozycję: S. Rossowski, Lwów podczas inwazyi, Lwów b. r. [1916] (oryginalna nazwa), czy może: S. Rossowski, Lwów podczas inwazji, Lwów b. r. [1916]?
Z wyrazami szacunku,
Krzysztof K. Wróbel
Te same zasady modernizacji pisowni i wybranych elementów struktur gramatycznych mogą być stosowane także w odniesieniu do tytułów książek, gazet i czasopism. Decyzję o tym, czy i w jakim zakresie modernizować tekst, podejmujemy, biorąc pod uwagę jego tematykę i zakładanego adresata. Jeśli w popularnej książce o historii Lwowa wykorzystaliśmy np. cytat z publikacji, na której karcie tytułowej widnieje zapis: Lwów podczas inwazyi, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy w bibliografii załącznikowej zapisali wyraz inwazja w dopełniaczu zgodnie z dzisiejszą ortografią.
Adam Wolański